четвер, 20 грудня 2018 р.


Скажи булінгу «Ні!»:  мультфільми, які навчають цінувати кожного.
За даними численних досліджень, на вміння знаходити спільну мову з оточуючими впливає розвинутість емоційного інтелекту і, зокрема емпатії – здатності розуміти емоційні стани іншої людини, бачити світ «її очима» та скеровувати власну поведінку відповідно до цього. Розвиток цих навичок дозволить навчити школярів більш терпимо ставитись один до одного та попередити виникнення булінгу. Як саме можна розвинути ці здібності? Допоможуть у цьому спеціальні вправи та перегляд відповідних тематичних мультфільмів з обов’язковим сумісним обговоренням.






середа, 24 жовтня 2018 р.



Вправа "Бінго"

Як педагог-тренер я використовую вправу «Бінго», дітям подобається ця вправа, вона  сприяє формуванню позитивної самооцінки; усвідомленню унікальності кожної людини, а ще заряджає позитивними емоціями.


Ця вправа для глибшого пізнання себе, власного «Я», своїх прагнень, емоцій, уподобань, бажань, мрій на певному етапі життя. Не оцінювання, а дослідження себе… Зважте, що рамки, межі ми встановлюємо собі самі: у відповідях діте ніхто і нічим не обмежує…
Кожному учаснику дають аркуш паперу. Необхідно без ножиць, тільки руками "вирізати" фігурку "Бінго" - силует людини. 

       

Після цього кожен пише на "Бінго":

На голові - про свою мрію

На правій руці - про улюблене м місце відпочинку

На лівій руці - про улюблений музичний стиль (пісню)

На правій нозі - про своє захоплення (хобі)

На лівій нозі - про свою улюблену страву.

На наступному етапі учасник встають  зі своїх місць і, підходячи  один до одного, мають знайти  та записати  на відповідних  частинах  “Бінго” імена тих, з ким  у них  однакові  одна або кілька  позицій.       

Обговорення:

Чи є такі учасники , в яких однаковими є всі позиції?

У кого  збіглася одна позиція?

У кого збіглися декілька позицій?

Чи є учасники , в яких усі позиції різні?

Про  що ми можемо  сказати , аналізуючи  цю вправу?

Що допомагає  людям пізнавати  одне одного?


субота, 22 вересня 2018 р.

Багато незабутніх вражень залишила по собі участь в україно-польському проекті з обміну молоддю. Метою проекту був пошук спільного минулого, боротьба з упередженням і стереотипами в розумінні спільної історії, зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов відкритості і толерантності серед молоді.




















четвер, 6 вересня 2018 р.

відео

Інтегрований курс "Основи здоров`я" спирияє формуванню в учнів усвідомлення, що людина є частиною Природи та Космосу, від екологічного стану яких залежить життя на Землі та здоров`я всього людства і кожної людини зокрема.



пʼятниця, 13 квітня 2018 р.


ЛЕПБУК - це новітній спосіб організації навчальної діяльності, спочатку пропонувався для роботи з дошкільниками та молодшими школярами, але у теперішній час охопив і середню і старшу школу. Лепбук –нова форма організаціЇ для розвитку пізнавальної активності учнів і розвитку їхньої самостійності, новітній спосіб систематизації навчальної інформації. Лепбук або інтерактивна тематична тека - це учнівська творчість. Учителю ж потрібно скерувати діяльність учнів на правильний підбір матеріалу. Презентація  власноруч створених лепбуків.



середа, 17 січня 2018 р.

Екологічна акція " Батарейки, здавайтесь!"

Світлина від Світлани Моргулець.Учні нашої школи глибоко переймаються проблемами забруднення навколишнього середовища. 
Життя людини постійно перебуває в русі, власне як і науково-технічний прогрес. Величезна кількість сучасних винаходів потребує автономних джерелах енергії - акумуляторів та батарейок. Але рано чи пізно кожна батарейка виходить з придатності і її потрібно викидати. Мало хто знає наскільки сильний ефект від цих маленьких штучок на навколишнє середовище та здоров'я людини.
Якщо люди викидають батарейки у відро для сміття, то, як наслідок, вони потрапляють на міські звалища. І так як полігони для захоронення відходів (де такі є) не оснащені захистом фільтрації від шкідливих домішок і важких металів, тому всі ці супершкідливі речовини потрапляють у ґрунтові води.
Слід додати, що одна лише батарейка забруднює шкідливими компонентами близько 400 літрів води і 20 квадратних метрів ґрунту.
 Екологічна  акція "Батарейки, здавайтесь!" Ця корисна справа була започаткована  Барсуковою Л.І та учнями 7-Б класу КАРЧОВИМ ОЛЕКСАНДРОМ ТА ЯРОВИМ ІЛЛЕЮ. Вони відвідали усі класи з агітаційними закликами здавати використані батарейки до спеціальних контейнерів на першому поверсі.
Минуло кілька днів... Контейнери майже повні.

Світлина від Світлани Моргулець.
Світлина від Світлани Моргулець.Світлина від Світлани Моргулець.