вівторок, 22 листопада 2016 р.

Тема. Хвороби цивілізації і реклама . 7 клас
 Мета: сформувати  поняття про хвороби цивілізації, усвідомити зв'язок куріння з небезпекою виникнення онкології, ознайомитись з принципами дії реклами ; сприяти формуванню навичок здорового способу життя; розвивати комунікативні навички.
 Тип уроку: формування нових знань.
 Структура уроку
 І.Організаційний момент Привітання створення позитивного настрою.
  Доброго дня. Доброго всім здоров’я. Уже дзвінок сигнал нам дав – працювати час настав. Тож і ми - часу не гай, працювати починай.  Будемо працювати, про здоров’я дбати.
 ІІ. Оголошення теми, завдань уроку
 Сьогодні тема нашого уроку «Хвороби цивілізації і реклама». Діти, запишіть, будь ласка, в зошитах число, класна робота, тему та свої очікування щодо уроку. Зачитайте їх.
 А я хочу, щоб ви були активними уважними, отримали нові знання, які б вам стали в нагоді у подальшому житті. Таким чином, ми з вами визначили завдання нашого уроку.
 ІІІ. Мотивація навчальної діяльності  Мозковий штурм.
 Діти, вченими доведено, що первісна людина не хворіла на ожиріння. Як ви думаєте, чому? Відповідь дайте, продовжуючи речення, тому що …»
 ІV. Вивчення нового матеріалу. Розповідь з елементами бесіди.
 Я згодна з вами. А ще, діти, цю хворобу (ожиріння) називають хворобою цивілізації. А чи знаєте ви, які хвороби називають «хворобами цивілізації» Хворобами цивілізації називають ті хвороби, які виникли в результаті негативного впливу промислової та науково-технічної революції на довкілля й саму людину. Так, діти, галузі промисловості та науково-технічний прогрес не тільки принесли користь у наше суспільство, але й шкоду у вигляді хвороб. А які хвороби принесла нам цивілізація ми з вами визначимо за допомогою метода «Гранування». Запропонуйте ключове словосполучення до схеми (Учень – хвороби цивілізації) Хто може назвати ці хвороби? ( гіподинамія, онкологічні, серцево-судинні, алергія, інфекційні) Робота в парах.
Складання схеми «Хвороби цивілізації» Перелік хвороб цивілізації можна продовжити це не інфекційно, до яких відносять …; ендокринні, які пов’язані із захворюванням залоз; астенопія. Діти, вам було завдання знайти тлумачення цього слова. Хто може пояснити його нам (учень зачитує із словника: Астенопія – ослаблення зору). Воно виникає під час зорової роботи, найпоширенішим захворюванням в наш час – комп’ютерний зоровий синдром.
 Серед неінфекційних захворювань на першому місці – ожиріння. Останнім часом ми дуже часто чуємо про алергію. Що ж таке алергічні захворювання ?
 Таким чином, за допомогою «Гранування» ми з вами склали схему «Хвороби цивілізації». Подивіться уважно та скажіть, а яка з цих хвороб загрожує вам на даний момент? А яким чином запобігти даній хворобі? (займатися спортом, більше рухатись; активно відпочивати; робити ранкову зарядку;чергувати розумову та фізичну працю;прогулянки на свіжому повітрі.)
 От ми з вами проведемо профілактику гіподинамії за допомогою руханки «Броунівський рух».
 Діти, ви назвали одну із причин хвороб цивілізації – це малорухомість. А які ви ще можете назвати причини, що спричиняють ці захворювання. (Незбалансоване харчування; спосіб життя; постійні стреси; забруднення довкілля; реклама, тому що головна її мета забезпечити продаж товару і прибуток виробникові, не зважаючи на здоров’я людей.)
 Прочитайте повідомлення «Як працює реклама» с.103 Обговорення .
 V. Узагальнення і системаизація знань
Практична робота №5 Створення антинаркотичної реклами с.106-107
Діти, пропоную вам створити антирекламу, попрацювати в групах. Кожна група отримала завдання. Для підготовки до презентації антиреклам даю вам 2 хвилини. Звіт груп.
 Гадаю, що ви не будете прислухатися до реклам, а будете дотримуватися раціонального харчування, не будете палити, вести здоровий спосіб життя. Напевно вас зацікавило чи здоровий спосіб життя ви ведете і чи не загрожують вам хвороби цивілізації.
 А щоб дізнатися, виконайте «Здоровий тест». На виконання якого відведено 3 хвилини. (Діти виконують тест). Час вийшов, а тепер співвіднесіть свої бали з результатами які я озвучу. (Зачитую результати) Тепер ви можете зробити висновок, що в першу чергу потрібно змінити кожному з вас в своєму житті. Маю надію, що сьогоднішній урок вас наштовхне на прийняття правильного рішення. Запам’ятайте! Лише від вас залежить, чи будете ви піклуватися про своє здоров’я і чи буде ваше майбутнє щасливим і безтурботним. Вам приймати рішення. Але перш ніж прийняти рішення – зупиніться, подумайте, оберіть те, що не буде загрожувати життю й здоров’ю вашого й оточуючих. Пам’ятайте: «Важливо не те, хто ти, а те, що ти робиш». Дорогі діти, я бажаю вам уникати хвороб цивілізації!
 VІ. Домашнє завдання опрацювати §15 , підготувати повідомлення «Міфи про наркотики»